Przejdź do treści

2018/2019

Aktualności
Piątek
16 listopada 2018

        ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ MODELI KOMÓREK…
 
Uczniowie klas piątych wykazali się niesamowitą kreatywnością  podczas prac nad wykonaniem dodatkowego zadania  na lekcje biologii. Zaprezentowali nam swoje komórki roślinne, zwierzęce, bakteryjne i grzybowe. Modele komórek powstawały z wykorzystaniem styropianu, plasteliny , włóczki , a nawet kasztanów i kolorowych drucików. Niektóre były wręcz smakowite. Zapytacie – dlaczego ? bo wykonane były z wykorzystaniem galaretek, makaronów, kolorowych żelkowych misiów  i słonych paluszków. Powstały prace płaskie i przestrzenne, niejadalne i jadalne, maleńkie i całkiem okazałe. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do oglądania wystawy w holu szkoły.

Środa
14 listopada 2018
OGÓLNOPOLSKI KONKURS ORIGAMI
                                                  „Barwy biało-czerwone ukryte w papierze”
 W dniu 8.11.2018 r został  rozstrzygnięty  Ogólnopolski Konkurs Origami „Barwy biało- czerwone ukryte w papierze” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 61 w Bydgoszczy. Uczniowie naszej szkoły interesujący się sztuką origami brali udział wykonując prace metodą origami płaskiego z koła, kwadratu, origami  przestrzennego oraz origami modułowego w barwach biało-czerwonych.
    Spośród ponad 100 prac , które wpłynęły na konkurs z całej Polski uczennica Dominika Brończyk z kl. VII a  zdobyła III m-ce wykonując modułowego łabędzia , a Alan Komar z kl. IV b wyróżnienie za wykonanie lecących żurawi nad Polską. W czasie  pięknej wieczornicy z okazji Święta Niepodległości  laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Opiekunem uczniów biorących udział w konkursie jest pani Elżbieta Piechowiak. GRATULUJEMY SUKCESU !100 lat Niepodległej
Czwartek
8 listopada 2018
Już po raz trzeci wszyscy uczniowie klas I-III wzięli udział w akcji "Śniadanie Daje Moc". To właśnie dzisiaj kolorowo przebrani za warzywa i owoce, wspólnie z wychowawczyniami zjedli śniadanie. Wyposażeni przez rodziców w gotowe sałatki lub półprodukty sami przygotowywali ten najważniejszy posiłek, jaki spożywamy w ciągu dnia.


 
Inicjatorem Dnia Zdrowego Śniadania jest Partnerstwo dla Zdrowia,  koalicja firm: Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytutu Matki i  Dziecka, zawiązana w celu przeciwdziałania niedożywieniu dzieci w Polsce  oraz propagowania wśród najmłodszych zdrowych nawyków żywieniowych.  Program "Śniadanie Daje Moc" i Dzień Śniadanie Daje Moc mają edukować  najmłodszych i zaangażować rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego  żywienia dzieci. źródło

 
Wtorek
6 listopada 2018
Każdy uczeń obiecuje
po książki sięgać z radością.
Bo czytanie daje wiedzę
i jest wielka przyjemnością.

Chcemy czytać, dbać o książki,
poznawać z nich świat i ludzi,
nie stękać, nie marudzić, bo z książką
dziecko nigdy się nie nudzi.
Tak brzmi fragment przyrzeczenia czytelnika, jakie składali w minionym tygodniu uczniowie  klas drugich. W ten sposób zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Podczas pierwszej części spotkania dzieci obejrzały krótką inscenizację kukiełkową pod tytułem "Poplątane bajki", przygotowaną przez  koleżanki z klasy VIIb.Następnie dzieci zostały zapoznane z księgozbiorem  przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki oraz sposobem  wypożyczania książek.
Mamy nadzieję, że od tej pory każdy z nowych czytelników będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.
Cieszymy się , że grono naszych czytelnikow znów się powiększyło.Poniedziałek
5 listopada 2018
„Noc świętych z naszym udziałem…”
  Wieczorem 31.X. b.r. uczniowie naszej szkoły przygotowani na zajęciach „Ogniska Misyjnego” przyszli do Kościoła p.w. św. Floriana w Żninie by uczestniczyć w „Nocy Świętych”. Krótkie przedstawienie o świętości odegrała grupa uczniów z klas I-V. To już kolejny nasz udział w tym parafialnym wydarzeniu. Na zakończenie przedstawienia grupa zaśpiewała piosenkę „Ze świętymi się radujmy” by podkreślić radosny charakter uroczystości Wszystkich Świętych. Widzowie nagrodzili występujących oklaskami. Następnie mali aktorzy przeszli w uroczystej procesji na cmentarz by tam modlitwą zakończyć wspólne świętowanie. Nad występem dzieci czuwały katechetki Maria Śliwińska i Małgorzata Rynarzewska.

Poniedziałek
5 listopada 2018

Pamiętacie pierwszą w tym roku szkolnym dyskotekę?
Zapraszamy do obejrzenia filmikow - kliknijŚroda
31 października 2018
„Pamiętamy o tych co odeszli….”
 Tuż przed Uroczystością Wszystkich Świętych i zbliżającym się świętem Niepodległości uczniowie klas I-IV w ramach zajęć „Ogniska Misyjnego” przygotowali uroczysty apel dla swoich rówieśników. W scenkach, wierszach i piosenkach dzieci przedstawiły znaczenie Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznych.  Mali aktorzy wcielili się w postacie wybranych świętych i przedstawili krótką historię ich życia. Dużą uwagę poświęcono świętemu Stanisławowi Kostce, którego rok obchodzimy aktualnie w kościele. Wspominano też świętego Jana Pawła II i jego nauczanie.W apelu uczniowie nawiązali do 100-ej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Piękne patriotyczne wiersze podkreśliły radość z wolności ale i wdzięczność za tych co za nią polegli. Całość przedstawienia przeplatana była pięknymi piosenkami, które śpiewał chór szkolny i widzowie. Po występie dzieci rozdano nagrody laureatom dwóch konkursów plastycznych. Pierwszy zorganizowany z okazji „Tygodnia Misyjnego” dotyczył pracy misjonarzy. Na konkurs ten wpłynęły 22 prace uczniów z kl. I-III. Drugi z konkursów przeznaczony był dla uczniów kl. IV-V ( oddano 17 prac). Powyższy konkurs zorganizowano pod hasłem „Wolność darem i zadaniem” nawiązywał do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel i konkursy zorganizowała p. Maria Śliwińska. O stronę muzyczną apelu zadbała p. Beata Różańska z chórem szkolnym. O piękną dekorację przedstawienia zatroszczyła się p. Małgorzata Rynarzewska.


Prace  plastyczne uczniów można oglądać na wystawce w holu szkoły.
Wyniki konkursów:                        
„Misjonarze niosą światu Dobrą Nowinę”
I miejsce Mateusz Chmielewski kl. II c ,Dominika Kilińska kl. II b, Julia Pochylska kl. I b, Agata Prosianowska kl. I b
II miejsce Amelia Kokocha kl. I b, Nikola Łuczak kl. III a
III miejsce Miłosz Olejnik kl. I a, Antoni Szulc kl. II b,
Wyróżnienia:Wiktoria Kujawa kl. III a, Klaudia Pawlak kl. I c, Helena Smorowska kl. I a, Małgorzata Świtała kl. I a

„Wolność darem i zadaniem”
I miejsce Nikola Boruch kl. V a, Kacper  Brzykcy kl. V d, Paulina Malinowska kl. IV c
II miejsce Mikołaj Chmielewski kl. V d, Anna Smorowska kl. IV c
III miejsce Izabela Powalska kl. V d, Dominika Świtkowska kl. V d
Wyróżnienia:Safi Krawczak kl. IV a, Konstancja Kulik kl. IV a, Aleksandra Musiał kl. IV d, Filip Niedbalski kl. IV c,
Piotr Piwecki kl. IV c, Maja Tonder kl. V a.

„Korowód świętych”
31.X. b.r. to dzień,w którym na nasze szkole korytarze wkroczyli święci. Tak naprawdę to nasi uczniowie przebrani za swoich patronów i niektórych wybranych świętych. Na głowach aureola ale i korony, ubrania z dawnych epok a nawet zbroje…. Każdy dumny ze swego przebrania ! Cieszymy się, że od paru lat w Polsce odradza się tradycja związana z naszą wiarą. Dobrze, że zawitała i do  naszej szkoły. Dla każdego przebranego znalazły się słodkości i drobne niespodzianki. Inicjatorką akcji była katechetka Maria Śliwińska.

                                                                                               Zapraszamy do Galerii
Wtorek
30 października 2018
Październik  to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - święto, które trwa 31 dni. Każdego roku w tym czasie nasza biblioteka szkolna intensyfikuje swoją działalność organizując dla uczniów różne przedsięwzięcia, których głownym celem jest spopularyzowanie czytelnictwa i książek wśród młodzieży i dzieci.
W piątek 26 października odbyło się w szkole tradycyjne już KSIĄŻKOBRANIE , a dzisiaj uczniowie klas drugich i trzeciej walczyli o tytuł najlepiej czytającego ucznia w KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA. Możemy się również pochwalić nowymi czytelnikami wśród klas pierwszych- to tutaj.
O tym wszystkim możecie poczytać na blogu bibliotecznym.Poniedziałek
29 października 2018
W poniedziałek, 22 października, w Światowy Dzień Osób Jąkających się, rozstrzygnięty został konkurs p.n. „Śmieszne  wierszyki łamiące języki".
Do konkursu pani logopeda Anna Nowak  zaprosiła pierwszoklasistów. Nagrodzeni zostali wszyscy autorzy  rysunków. Najciekawsze prace zostały zawieszone w gabinecie  logopedycznym, stanowiąc jego dodatkowy wystrój.


Wtorek
16 października 2018
Z okazji 100 - lecia obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości
i  równocześnie setnej rocznicy zrywu niepodległościowego, jakim było Powstanie Wielkopolskie na ścianie naszej szkoły powstał mural upamiętniający to historyczne wydarzenie. Twórcą projektu i głównym wykonawcą malowidła jest Łukasz Towalewski z Piły, któremu pomagali absolwenci naszej szkoły bracia Piotr i Jarosław Strzałka.
W piątek 12 października mural został uroczyście odsłonięty przez
Burmistrza Żnina Roberta Luchowskiego, który jest głównym fundatorem całego przedsięwzięcia i Dyrektora naszej szkoły Marka Orzechowskiego.
W uroczystości wzięli udział : Starsza Wizytator Kuratorium Oświaty
w Bydgoszczy pani Grażyna Szymańska, ksiądz kanonik dr Tadeusz Nowak, Dyrektor SCUW w Żninie pan Jacek Świtała, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu przy Radzie Miejskiej  pan Sławomir Kujawa, Przewodniczący Komisji Turystyki i Promocji Gminy pan Jerzy Krynicki oraz uczniowie najstarszych klas. Uroczystość uświetnił śpiew chóru szkolnego pod batutą pani Beaty Różańskiej.

Wtorek
16 października 2018
"Ślubuję : być dobrym uczniem; rozwijać siebie, swoją wiedzę i umiejętności..."
Takie słowa wypowiedziało w piątkowe południe 63 najmłodszych uczniów naszej szkoły. Klasy Ia,b i c z wielkim mozołem przygotowywały się do tego dnia pod czujnym okiem swoich wychowawczyń pań Anny Majewskiej - Gebler, Edyty Małeckiej i Marii Dorszewskiej.
To wielkie wydarzenie uświetnili swoja obecnoscią znamienici goście : Burmistrz Żnina Robert Luchowski, Proboszcz parafii św. Floriana ksiądz kanonik dr Tadeusz Nowak, Starsza wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Grażyna Szymańska, Dyrektor SCUW Jacek Świtała, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu przy Radzie Miasta Sławomir Kujawa, Przewodniczący Komisji Turystyki i Promocji Gminy przy Radzie Miasta Jerzy Krynicki.
Zapraszamy do Galerii
 
       

Czwartek
11 października 2018
We wtorkowe po południe dzieci przebywające po zakończonych lekcjach w świetlicy wzięły udział w drugim spotkaniu z cyklu  "Wejdź, posłuchaj...".
Tym razem bohaterką opowiadania była dziewczynka o pięknym imieniu Martynka. Jakie przeżyła przygody i co robiły jeszcze dzieci w bibliotece ? Zajrzyj TUTAJ

                                                     

Czwartek
4 października 2018

"Wejdź, posłuchaj..."

Akcją pod takim tytułem rozpoczynamy  coroczne obchody
Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Przez cały październik będziemy Was kusić dobrą książką i atrakcjami wynikającymi z czytania. Poszukajcie w szkole plakatów informujacych o tych wydarzeniach.
Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie z dziećmi, które  czas po lekcjach spędzają w świetlicy szkolnej. A jak było ? Zobaczcie sami na blogu biblioteki  

Czwartek
4 października 2018
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

28  września 2018 r. klasy IV na lekcjach matematyki obchodziły Światowy  Dzień Tabliczki Mnożenia. Każdy miał okazję przystąpić do specjalnego  egzaminu, a najlepsi otrzymali odznaki ekspertów.
Na zakończenie akcji  dzieci wcieliły się w role egzaminatorów i sprawdzili wiedzę starszych  kolegów i koleżanek.

        
Środa
26 września 2018
NOWY SAMORZĄD SZKOLNY
W piątek odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego, a wczoraj oficjalnie swoje stanowiska objęli:przewodnicząca szkoły Zuzanna Karamol, zastępca Oskar Kowalik i sekretarz Magdalena Kaizer.
Życzymy owocnej kadencji - wiecej
Zapraszamy również do przeczytania wspomnień absolwentki naszej szkoły, którą jest
                                           Dobromiła Księska.

Czwartek
20 września 2018
"PROGRAMUJEMY Z LEGO" -
POKAZ ROBOTÓW DLA UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH
Uczniowie klas szóstych z wychowawczyniami zostali zaproszeni na ciekawą prezentację robotów zbudowanych z kolcków LEGO. Organizatorem spotkania była Pani Alina Frankowska wicedyrektor w Zespole Szkół Ponadgimnazjalych przy ulicy Browarowej, która jest jednocześnie organizatorką warsztatów programowania dla uczniów szkół podstawowych, odbywały się one w ubiegłym roku szkolnym,
a uczestniczkami były Ola Margas z klasy VIb i Jessica Salach z klasy VIa. Dzisiaj zaprezentowały swoje umiejętności jako młode programistki. Ola przyniosła swojego robota, którego skonstruowała w domu oraz pokazała działanie większego robota,  zaprogramowanego  podczas warsztatów pod czujnym okiem opiekunów.  

   

Czwartek
13 września 2018
SPOTKANIE Z NIEZWYKŁYM POLICJANTEM ZWANYM POLFINKIEM
Uczniowie klas pierwszych, a więc nasi najmłodsi milusińscy, oprócz nauki szkolnej muszą poznać reguły bezpieczeństwa w poruszaniu się w drodze do i ze szkoły. Na pewno w zrozumieniu tych zawiłych zasad pomogło im spotkanie z policjantami Komendy Powiatowej w Żninie, a wiele uśmiechów wywołało pojawienie się Polfinka, maskotki naszych stróżów prawa.W piątek na szczycie sali gimnastycznej naszej szkoły,
w miejsce nieaktualnego już napisu powstał
mural upamiętniający  heroiczną walkę
Powstańców Wielkopolskich w latach 1918-1919.
     
             
KLASA I A Z WYCHOWAWCZYNIĄ PANIĄ ANNĄ MAJEWSKĄ-GEBLER        KLASA I B Z WYCHOWAWCZYNIĄ PANIĄ EDYTĄ MAŁECKĄ                               
KLASA I C Z  WYCHOWAWCZYNIĄ PANIĄ MARIĄ DORSZEWSKĄ

Poniedziałek
3 września 2018
WITAJ SZKOŁO!
Taki napis zobaczyli dziś uczniowie  rozpoczynający nowy rok szkolny . Najpierw najmłodsi , w tym pierwszoklasiści.
Dla nich apel przygotowali uczniowie klasy II c i III a. Na rozpoczęciu obecna była Pani Agnieszka Sulecka, przedstawiciel Burmistrza Żnina.

 

Po mszy świętej w kościele św. Florianana, w której wzięli udział wzsyscy ucznowie,w sali gimnastycznej rok szkolny rozpoczęły starsze klasy. Wśród rodziców i gości był także przedstawiciel Urzędu Miasta Pan Dawid Kolasa.
                                          Rok szkolny 2018/2019 uważamy za rozpoczęty!!!

 

 
Darmowy licznik odwiedzin
Wróć do spisu treści