2017/2018 - Zespół Publicznych Szkół nr 1 w Żninie

Idź do spisu treści

Menu główne:

2017/2018

Aktualności

Piątek
9 lutego 2018


                                            
                                                 Uczniowie klas I-III na balu karnawałowym
-więcej w galerii
Piątek
9 lutego 2018
                                                 
                
Poczta Walentynkowa

Z okazji zbliżających się Walentynek w naszej szkole działała wczoraj Poczta Walentynkowa. Każdy uczeń mógł mniej lub bardziej otwarcie wyznać drugiej osobie, co do niej czuje. Przekazaniem poczty zajął się Zarząd SU oraz Maksiu
. Zapraszamy do galerii
 
Piątek
9 lutego 2018

                                                                            Zabawa karnawałowa
W dniu wczorajszym nasi uczniowie w licznej grupie przyszli pobawić się na szkolnej zabawie karnawałowej          Zapraszamy do galeriiPiątek
9 lutego 2018

W czwartek 8 lutego odbyły się pierwsze spotkania robocze projektu WIDZĘ - UMIEM - REAGUJĘ. Udział w nim wzięli przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej oraz Ratownictwa Medycznego. Spotkania odbywały się w poszczególnych klasach, gdzie uczniowie mogli od każdego z przedstawicieli dowiedzieć się bardzo istotnych informacji na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych: zachowania się podczas zabaw na śniegu, poruszania się po drogach, na co trzeba uważać, kiedy przebywa się w domu. Uczniowie mogli zapytać każdego z przedstawicieli o intrygujące ich sytuacje lub pochwalić się zdobytą już w tym zakresie wiedzą. Zobacz więcej

   
Na zakończenie tych spotkań Samorząd Uczniowski przygotował grę interaktywną na platformie learningapps.org - Celem gry było sprawdzenie, czego nasi uczniowie się podczas spotkań dowiedzieli. Oczywiście dla najbardziej aktywnych czekały drobne upominki, które otrzymaliśmy od Policji

     
Możecie razem z nami rozwiązać quiz-kliknij w ten link
https://learningapps.org/view4562731


Wtorek
6 lutego 2018


Swoją przygodę z żeglarstwem Jagoda Romel rozpoczęła w pierwszej klasie szkoły podstawowej zapisując się do Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego w Żninie. Trenuje pod okiem pana Mariusz Kaźmierczaka.

Do roku 2016 pływała  w klasie  Optymist. W roku 2017 rozpoczęła treningi w klasie ISA 407. Wielki sukces odniosła w regatach żeglarskich o mistrzostwo Polski w klasie ISA 407, które odbyły się 11-13 sierpnia  w Złocieńcu na jeziorze Siecino, zdobywając tytuł Wicemistrzyni Polski 2017 klasy ISA 407 do  lat 18.


Wtorek
6 lutego 2018

W czwartek 1 lutego odbyło się w naszej szkole pierwsze spotkanie informacyjne projektu WIEM-UMIEM-REAGUJĘ. Projekt ten został stworzony przez panie pedagog Aleksandrę Jakubowską i Katarzynę Daszkowską. Projekt ten skierowany jest do naszych najmłodszych uczniów klas 1 i2 szkoły podstawowej.  Zakłada on współpracę w temacie bezpieczeństwa w różnych sytuacjach szkolnych i pozaszkolnych z różnymi służbami mundurowymi: Policja, Straż Pożarna, Ratownictwo Medyczne. W projekt ten włączył się również Samorząd Uczniowski.Podczas pierwszego spotkania organizacyjnego przedstawiciele wszystkich grup biorących udział w projekcie krótko przedstawili swoje zadania oraz tematy, które będą poruszane podczas czwartkowych spotkań. Już podczas tego spotkanie nasi uczniowie udzielali informacji dotyczących właściwego i bezpiecznego zachowania się w szkole i poza nią.
Na koniec uczniowie mogli przywitać się z Polfinkiem oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.Środa
31 stycznia 2018

  27 stycznia 2018 roku uczeń klasy III gimnazjum Szymon Łasut-Balcerzak przystąpił w Toruniu do ostatniego, wojewódzkiego etapu konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego. Etap ten miał formę zarówno pisemną, jak i ustną. Gratulujemy Szymonowi, ponieważ jako jeden z niewielu uczniów w województwie zdobył tytuł laureata. Dzięki ciężkiej pracy i odniesionemu sukcesowi ma on już zagwarantowaną ocenę celującą na koniec roku z języka angielskiego, zwolniony jest z części językowej egzaminu gimnazjalnego oraz ma pierwszeństwo w wyborze wymarzonej szkoły średniej. Ucznia przygotowywała pani Rita Bigoszewska.


                          Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Szymonowi i życzymy dalszych sukcesów.


Piątek
26 stycznia 2018

Po raz kolejny , tym razem w  kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski
w Żninie,
odbyło się integracyjne kolędowanie uczniów różnych placówek oświatowych. Corocznie imprezę tę przygotowuje  Zespół Szkół Specjalnych.
Tak było i tym razem. Nie mogło zabraknąć tam naszego chóru, który wykonał
5 utworów o tematyce świątecznej. Jako solistki wystąpiły Urszula Naliwajska
i Maria Świtała, a wiersze recytowały Małgorzata Kania i Wiktoria Ignyś.

Poniedziałek
22 stycznia 2018

Dwie drużyny naszej szkoły walczyły o Mistrzostwo Gminy w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców
z roczników 2002 - 2004. więcej ....

Czwartek
18 stycznia 2018

KOLĘDNICY MISYJNI DLA „PROMYKA ”  

     Dzisiaj uczniowie naszej szkoły działający w „Ognisku Misyjnym” wystawili jasełka dla swoich rówieśników z klas I- III. W czasie przedstawienia piękne kolędy śpiewał chór pod kierunkiem pani Beaty Różańskiej. Jasełka kończyły szkolną akcję „Pomoc dla Promyka” zorganizowaną przez katechetki. Akcja polegała na zbiórce artykułów papierniczych i szkolnych przez uczniów klas I VI dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej „Promyk” w Żninie.

  

W czasie tradycyjnych barwnych jasełek nie zabrakło aniołów, pasterzy, trzech króli i dzieci przybyłych z dalekich stron świata. Końcowe wiersze wypowiadane przez uczniów nawiązywały do organizowanej  pomocy dla „Promyka”.
Mali dzielni uczniowie wystąpili już przed świętami kolędując na wigilijnym spotkaniu pracowników szkoły w restauracji Parkowa, wystawili jasełka w kościele ( kwestując na Syrię i Liban
ofiary wojen). Cieszą się też, że mogli pokazać się w naszej szkole łącząc przedstawienie z akcją pomocy bliźnim. Dzieci do przedstawienia przygotowały panie: Maria śliwińska i Małgorzata Rynarzewska.  
Zapraszamy do galerii

Środa
17 stycznia 2018

"Ulepimy dziś bałwana..."

Kierowcy się smucą, ale dzieci są zachwycone. Nareszcie spadł śnieg. Uczniowie klasy IVa wykorzystali sytuację i na boisku szkolnym wyrósł olbrzymi śniegowy bałwan, który będzie pilnował bezpiecznych zimowych zabaw.
Wszyscy mamy jedno wspólne życzenie :
                                          

                           
niech zostanie z nami jak najdłużej.

Wtorek
16 stycznia 2018
W galerii im. Tadeusza Małachowskiego Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie można oglądać wystawę "Zduństwo - kolekcja Piotra Batury", na której zgromadzono wiele pieców, dawnych żelazek, drzwi do pieców i innych rzemieślniczych arcydzieł trochę już zapomnianego zawodu, jakim jest zdun.
W ramach lekcji plastyki
tę ciekawą wystawę zwiedzili uczniowie klasy IVb z panią Beata Różańską.Czwartek
11 stycznia 2018

To już minęło 99 lat od czasu, gdy Wielkopolanie ruszyli do walki za Ojczyznę. Żnin również stał sie terenem  starć.

Dzisiaj nasza szkoła z wielkim zaangażowaniem obchodzi 99. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, Staramy się w ten sposób uczcić pamięć naszych wspaniałych bohaterów, którzy ginęli, walcząc o niepodległą Polskę.  więcej ...

 

Poniedziałek
8 stycznia 2018

Chór szkolny wraz ze szkolnym Ogniskiem Misyjnym kolędowali w kościele
św. Floriana z okazji Uroczystości Trzech Króli.
Przy okazji koncertu dzieci zbierały datki na poszkodowane dzieci z Syrii.


Poniedziałek
8 stycznia 2018
     Z okazji Uroczystości Trzech Króli jak każdego roku grupa kolędników z Ogniska Misyjnego naszej szkoły wystawiła jasełka w kościele p.w. św. Floriana w Żninie. Oprócz bohaterów tego dnia trzech  Mędrców (których przedstawiali Wiktor Kończal z kl. IV c, Arnold Kostrzewa z kl. IV c i Wiktor Konopacki  z kl. IV a) przedstawienie ubarwili przybysze z różnych stron świata. Maryję odegrała Nikola Boruch z kl. IV a, św. Józefa Olgierd Pawłowski z kl. III b.  Piękne kolędy śpiewał szkolny chór po kierunkiem Beaty Różańskiej. Małych kolędników przygotowały katechetki  Maria Śliwińska i Małgorzata Rynarzewska. Jasełka połączono z kwestą na rzecz dzieci z Syrii i Libanu. Zebrano na ten cel 800 zł.


Poniedziałek
8 stycznia 2018

Klasa Ic wzięła udział w regionalnym plebiscycie
"Gazety Pomorskiej" na najsympatyczniejszych pierwszaków 2017r.


Chcąc wziąć udział w plebiscycie należało przesłać klasowe zdjęcie do redakcji gazety. Następnie czytelnicy "Gazety Pomorskiej" mogli głosować drogą sms-ową na wybraną klasę pierwszą w regionie.
Głosowanie rozpoczęło się 1 grudnia 2017 i trwało do 22 grudnia 2017r. do godz. 19.00.  I c zdobyła II miejsce w plebiscycie i wygrała występ teatrzyku w szkole na, które serdecznie zaprasza wszystkie klasy I-III.


Czwartek
21 grudnia 2017

W ostatni dzień nauki przed świętami Bożego Narodzenia w szkole rozbrzmiewały kolędy.  Najmłodsi nasi uczniowie wzięli udział w musicalowej wersji jasełek przygotowanych przez uczniów klas IIIa i IIIb  pod kierownictwem wychowawczyń pani Edyty Małeckiej i Anny Majewskiej - Gebler. To było wyjątkowe przedstawienie, w którym wiersze przeplatały się
z tańcami diabłów, aniołów, skautów. Nad wszystkim w stajence czuwali Maryja i Józef, pieknie odegrani przez Agatę Owczarek i Piotra Piweckiego.
Pozostałe klasy wysłuchały koncertu kolęd w wykonaniu chóru szkolnego, solistów i muzyków. Fotoreportaż znajdziecie w galerii.
Po koncercie kolęd rozdane zostały nagrody zwycięzcom konkursu  „Jaka to kolęda?”  Konkurs przeznaczony dla uczniów klas IV zgromadził 37 chętnych, którzy 6.XII.  b.r.  wzięli udział w teście sprawdzającym znajomość popularnych kolęd. Najlepsi  z uczestników otrzymali z okazji Świąt nagrody książkowe, słodycze i kalendarze.  Konkurs zorganizowała Maria Śliwińska.

I miejsce :Matylda Mielcarzewicz kl. IV a
II miejsce :
Zofia Marciniak kl. IV d, Nikola Boruch kl. IV a, Karolina Hutman kl. IV b
III miejsce :
Mateusz Brończyk kl. IV a
Wyróżnieni: Zuzanna Kubicka kl. IV b, Patryk Winiecki kl. IV c, Zuzanna Strękowska kl. IV a


Czwartek
21 grudnia 2017

Klasa IIIa i IIIb  samodzielnie przygotowała wigilię w Karczmie Biskupińskiej w Biskupinie.Działo się to podczas warsztatów bożonarodzeniowych.. Uczniowie wyrabiali i piekli bułeczki, pierniki. Robili podłaźniczki, aniołki. Czas umilało im wspólne śpiewanie kolęd. Po przygotowaniach  zasiedli do pięknie przystrojonych stołów i spożyli tradycyjne potrawy wigilijne: kapustę z grochem, ryby, własnoręcznie upieczone pierniki i bułeczki.. Na zakończenie spotkali się z biskupem Mikołajem, który rozdał im prezenty.
zapraszamy do galerii

Wtorek
19 grudnia 2017

„Świąteczna paczka”
Pełna uśmiechu, radości i życzliwości dla tych, którym jest to bardzo potrzebne.

Uczniowie naszej szkoły wspólnie ze swoimi rodzicami przygotowali ogromne paczki – niespodzianki dla rodzin, które są w potrzebie. Takich rodzin jest 19, tyle ile jest oddziałów w naszej szkole. Trudno nazwać dary „paczką”, bo są to ogromne kartony, wypełnione po brzegi artykułami spożywczymi, słodyczami, chemią gospodarczą, zabawkami, kocami, pościelami. Znajdują się tam również  sprzęty małego AGD, poduszki, koce, nowa odzież i przybory szkolne.
Ogromne paczki od ogromnych serc naszych uczniów i ich Rodziców.

Bez Was drodzy Rodzice nie byłoby to możliwe. DZIĘKUJEMY !!!Pomysłodawczynią i koordynatorem szkolnym akcji, w której bierzemy udział już po raz drugi,   jest pani Anna Majewska – Gebler, której pomagali wychowawcy wszystkich klas.


                                                         

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Maria Bursztyńska odebrała osobiście dary dla podopiecznych. Pracownicy MOPS-u – pomocnicy Świętego Mikołaja zawieźli paczki  bezpośrednio do rodzin.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom, którzy w tym magicznym czasie Świąt Bożego Narodzenia  podzielili się swoim sercem.


Wtorek
19 grudnia 2017


15 grudnia 2017 roku w Oddziale Rejonowym PCK w Żninie odbył się etap rejonowy XXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, w którym reprezentował naszą szkołę uczeń Dorian Wachowiak z kl. III a gimnazjum. W konkursie brali udział uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.Dorian najlepiej rozwiązał test z wiedzy dotyczącej zdrowego stylu życia i zajął 1. miejsce w swojej kategoii. Otrzymał dyplom oraz nagrodę rzeczową od organizatorów.
 W marcu 2018 roku będzie reprezentował nasz rejon w Bydgoszczy na etapie wojewódzkim Olimpiady.
Gratulujemy Dorianowi sukcesu i godnego reprezentowania naszej szkoły. Opiekunem ucznia była Violetta Chrzanowska.


Poniedziałek
18 grudnia 2017

VII MIKOŁAJKOWY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH ROZSTRZYGNIĘTY

zobacz kto zwyciężył


Poniedziałek
18 grudnia 2017
W niedzielę 17 grudnia mieliśmy przyjemność występować na Jarmarku Świątecznym, który odbywał się na żnińskim rynku. Zaśpiewaliśmy kilka kolęd i utworów świątecznych. Było magicznie !

 

Czwartek
14 grudnia 2017

Uczennice naszej szkoły zajęły czołowe miejsca
w Gminnym  Konkursie Plastycznym "O smogu naszym wrogu".
W kat. klas IV - VI
I miejsce zajęła Nikola Boruch z IVa
II miejsce zajęła Weronika Lisiecka z Va
Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Patyk z VIa
W kat. kl VII
II miejsce zajęła Agnieszka Walczak z VII
wyróżnienie otrzymała Marta Janowska z VII.
Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w auli Urzędu Miejskiego w Żninie.


Środa
13 grudnia 2017

W dniach 11 i 12 listopada w austriackiej miejscowości Moedling odbył się Puchar Europy do lat 17 we florecie mężczyzn. Szymon zajął indywidualnie 41 miejsce na 232 zawodników. W grupie wygrał 5 na 6 walk, następnie pokonując zawodnika z Rosji 15:8 uplasował się w najlepszej "64" turnieju. W walce o najlepszą "32" Szymon przegrał z zawodnikiem z Rumunii. Natomiast drużynowo reprezentacja Polski zajęła 10 miejsce na 44 drużyny. Szymon na 20 zawodników z Polski osiągnął trzeci wynik.
Niecały miesiąc po zawodach w Moedling, odbył się kolejny Puchar Europy do lat 17 w niemieckim mieście - Halle. Szymon w zawodach indywidualnych uplasował się na 81 miejscu na 246 zawodników. Po udanych walkach grupowych (4 walki wygrane na 6) Szymon znalazł się w najlepszej "128" turnieju, w walce o "64" zawodnik z Singapuru okazał się lepszy. W drugim dniu Pucharu Europy w Halle, tak samo jak w Moedling, odbył się turniej drużynowy. Reprezentacja Polski z Szymonem w składzie zajęła fantastyczne 2 miejsce na 36 drużyn, pokonując kolejno: zaplecze reprezentacji Japonii, reprezentacje Niemiec, zawodników z Danii i w meczu połfinałowym Polacy okazali się lepsi od Rumunii wygrywając 45:43. W finale musieli uznać wyższość reprezentacji Japonii.Należy dodać, że na Puchary Europy przyjeżdżają ekipy z całego świata.

  
W miniony weekend odbył się w Gdańsku Puchar Polski do lat 20. Szymon w walkach grupowych wygrał 5 na 6 walk.
W fazie pucharowej awansował do najlepszej 32. Ostatecznie zajął 18 miejsce na 82 zawodników.

                                                                                                                                               Gratulujemy  
!!!

Środa
13 grudnia 2017


M
istrzynie Gminy w unihokeju rocznik 2017                                                                               WIĘCEJ ...

Wtorek
12 grudnia 2017

MISTRZYNIE POWIATU W MINI PIŁCE SIATKOWEJ                                                                                                                            
       WIĘCEJ ...

Wtorek
12 grudnia 2017Po raz kolejny ruszyła liga szachowa powiatu żnińskiego. Nasza drużyna od kilku już lat występuje w roli obrońców tytułu mistrzów. W tym roku wystartowało
15 zespołów w starszej grupie (podstawówka i gimnazjum). Z ubiegłorocznego składu zespołu Jedynki ubyło dwoje zawodników - Ewa Zaroda i Jakub Grochowalski - filarów drużyny, która w ubiegłym roku wywalczyła również 3. miejsce w województwie.
W bieżącym roku do Borysa Paliwody i Jana Szczekota  (obaj gimnazjum) dołączyli Ola Kużdowicz i Mikołaj Szypowski (7 klasa). Po rozegranych 11 rundach zajmujemy 5 miejsce, co po takiej gruntownej zmianie składu uznać można za bardzo dobry wynik. Do podium brakuje niewiele, finałowy rozgrywki odbędą się w lutym
w Gąsawie,trzymamy kciuki za nasz zespół!


Poniedziałek
11 grudnia 2017

Uczniowie klasy I b i III c wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę autokarową do Gniezna, gdzie zwiedzili fabrykę produkującą ozdoby świąteczne. Bardzo miłe „Elfy” oprowadzając po zakładzie wprowadziły nas w tajniki produkcji kolorowych bombek.
Zwiedzanie zaczęliśmy od „Dmuchalni”, gdzie pracownicy ze szklanych rurek podgrzewanych palnikiem gazowym ręcznie wytwarzają przeróżne kształty. Dmuchanie bombek przypomina trochę robienie baniek mydlanych, z ta różnicą, że tu temperatura wynosi około 600°C. Kolejnym etapem zwiedzania była „Srebrzalnia”, czyli miejsce, gdzie pani za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddała bombki procesowi srebrzenia. Są srebrzone od środka, potem już tylko kąpiel i do suszenia. Piękne, srebrne kule bardzo nam się spodobały i mogłyby takie pozostać, ale powędrowały dalej. I tak trafiliśmy do „Lakierni”, tutaj panie lakierowały je w bajeczne, tęczowe odcienie. Widzieliśmy bombki złote, czerwone, żółte, granatowe, błyszczące i matowe. Następnym etapem naszego zwiedzania była „Dekoratornia”, gdzie przyglądaliśmy się pracy pań dekoratorek, które przy użyciu małych pędzelków „czarowały” piękne wzory. Wszystkie zdobiły barwnym brokatem i innymi zdobnikami, co sprawia iż każda bombka jest wyjątkowa. To prawdziwe dzieła sztuki.
Braliśmy udział w warsztatach plastycznych, dzięki którym mogliśmy własnoręcznie ozdobić bombki choinkowe. To była super zabawa! Trochę grubszym pędzelkiem nanosiliśmy na szkło specjalny klej tworząc swoje własne wzorki, po czym obsypywaliśmy je różnymi kolorami brokatu. Były to nasze, piękne arcydzieła.
Na koniec udaliśmy się do firmowego sklepu, aby dokonać zakupu świątecznych ozdób. Niektórzy z nas zamówili sobie bombkę z imieniem. Wszyscy otrzymaliśmy bombki, które wcześniej sami ozdabialiśmy. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń.

                        Poniedziałek
11 grudnia 2017

Upominki dla mieszkańców Żnina.

6 grudnia przypadają Mikołajki. Dzieci z klasy I b i III c stały się elfami Mikołaja. Pod opieką  pani Barbary Lubik   i pani Marii Śliwińskiej poszły do miasta z drobnymi słodkimi upominkami dla mieszkańców Żnina. Przechodnie bardzo cieszyli się z podarunku i serdecznie dziękowali małym Mikołajom.  Elfy po skończonej pracy zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do szkoły.

Czwartek
7 grudnia 2017


Dzisiaj ostatni dzień próbnych egzaminów gimnazjalnych - ostatnich w naszej szkole


Czwartek
7 grudnia 2017

                                                                                                      W Powiatowym Konkursie Piosenki
  
                    "MIKOŁAJKOWE DEBIUTY"
               
w kategorii klas IV-VI  I miejsce  zajęła
                            
Urszula Naliwajska

               w kategorii klas I- III
klas I-III
                                  wyróżnienie
otrzymała
                             Maria Świtała


Marysia Świtała                            Ula Naliwajska

Środa
6 grudnia 2017

„Święty Mikołaj w naszej szkole”

Święty Mikołaj zawitał na salę gimnastyczną naszej szkoły już we wtorek 5. XII. Tego dnia zgromadzeni widzowie z klas I-III podziwiali przedstawienie związane z osobą patrona dzieci przygotowane w ramach zajęć „Ogniska Misyjnego”. W roli świętego Mikołaja wystąpił Olgierd Pawłowski z klasy III b. Nadejście pożądanego przez dzieci Gościa poprzedziła scenka z życia  szkoły ukazująca jak nauczyciel ( w tej roli wystąpił Wiktor Kończal z IV c) zbiera informacje od uczniów dotyczące świętego Mikołaja. Patron dzieci przyszedł do szkoły z grupą pięknych aniołów, które pomagały mu w drodze z  nieba na ziemię.
Przedstawienie przeplatane było radosnymi piosenkami, tematycznie związanymi z odgrywanymi scenami. Do śpiewu włączyła się widownia. Apel mikołajkowy przygotowała Maria Śliwińska,
a o oprawę muzyczną zadbała Kalina Kończal.
Po części artystycznej rozdano dyplomy i nagrody laureatom konkursu plastycznego skierowanego dla uczniów kl. I-III: „Święty Mikołaj kocha wszystkie dzieci”. Na konkurs wpłynęło 60 prac wykonanych różnorodną techniką. Organizatorka  Maria Śliwińska powołała komisję w składzie: Małgorzata Kuliczkowska, Joanna Ślubowska, Małgorzata Rynarzewska, Ewa Słomkowska. Komisja wyłoniła zwycięzców:

I MIEJSCE : Marianna Jułga IIIa; Jakub Białecki IIIa; Igor Grzechnik IIIa;
Kacper Augustyniak IIIa; Antoni Szulc I b
II MIEJSCE
: Wiktoria Szmelter Ic; Monika Gąsiorowska IIId; Julia Mroczkowska Ic; Mateusz Chmielewski Ic; Konstancja Kulik III c
III MIEJSCE
: Zuzanna Kokocha Ia; Maja Zwolenkiewicz Ic; Anna Berdysz IIIb;  
Emil Speier-Ciesielski Ib; Marcelina Złotnicka III a
WYRÓŻNIENIA
: Paweł Grzywacz IIa; Ksawery Bauza Ib; Oliwier Stachowiak Ib; Kinga Ciupińska IIIb;Amelia Pochylska Ic;
Alicja Mataczyńska IIIb
; Aleksandra Mrówczyńska IIIc; Paulina Malinowska IIIb; Nicole Pietraszko IIIb;
Lilianna Szymańska IIIa; Julia Kempna II a


Piękne prace stały się ozdobą wystawy świątecznej prezentowanej w  holu szkoły.

Jeszcze zdradzimy jedna tajemnicę : nasz Samorząd Szkolny ma specjalne wejścia u Świętego Mikołaja, który w tym dniu odwiedził wszystkich uczniów. Jak uczniowie się bawili zobaczcie tutaj
Zapraszamy do galerii


Wtorek
5 grudnia 2017

Listy do M.

Miło zaczął się ten tydzień w naszej szkole. Początek grudnia kojarzy się wszystkim uczniom i nauczycielom ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Jednak wcześniej do wszystkich dzieci grzecznych i tych trochę mniej grzecznych zawita duży pan w czerwonym ubranku, pan, którego imię zaczyna się na M. W poniedziałek wszyscy chętni mogli skorzystać z niepowtarzalnej okazji
i napisać list do M. W holu głównym szkoły, obok pięknie ustrojonego drzewka stanęła inna ozdoba – papierowa choinka, do której uczniowie przyklejali swoje listy ze świątecznymi marzeniami. Wśród nich znalazły się również te książkowe np. „Był sobie pies”, „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, „Mikołajek”. Wszystkim, którzy wysłali swoje listy życzymy, aby marzenia się spełniły.


Poniedziałek
4 grudnia 2017

"UMIEM PŁYWAĆ"
kolejna edycja ogólnopolskiego projektu

Uczennice z  klas III miały możliwość nauczyć się pływać pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Pan Robert cierpliwie tłumaczył tajniki trudnej sztuki utrzymania się na wodzie. Na początku najwiekszym wrogiem wspaniałej zabawy był strach przed wodą. Na szczęście uczestniczki szybko się z nim rozprawiły i w pełni korzystały z radości pływania. Podczas zajęć poznały również zasady bezpiecznego zachowania się na basenie. O wartości tych zajęć niech śwadczy wynik egzaminu, który trzecioklasistki zaliczyły celująco.
Organizatorem zajęć w województwie kujawsko-pomorskim jest Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki w Toruniu.
BRAWO !!! GRATULUJEMY !!!
Super naukę możecie obejrzeć w  GALERII


Czwartek
30 listopada 2017Tydzień z literaturą czeską

Przez kilka ostatnich dni naszym uczniom trudy życia szkolnego  rozweselał Krecik. Sympatyczne czarne stworzonko uwielbiane przez dzieci, powstało  60 lat temu .Jego twórcą jest Zdeněk Miler.Najmłodsi uczniowie mogli współnie z biblioteką szkolną świętować jego urodziny.Tydzień z literaturą czeską odbywał się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Czytaj więcej
Czwartek
30 listopada 2017

Życie w lesie - kto został nagrodzony ? kliknij tutaj

Środa
29 listopada 2017

Dzisiaj uczniowie klas III a i III b z wychowawczyniami p. Anną Majewską - Gebler i p. Edytą Małecką zaprosili uczniów nauczania początkowego do GABINETU WRÓŻB, kultywując tym samym tradycję związaną z wigilią św. Andrzeja. Uczniowie przebrani za wróżki, czarnoksiężników, duchy, koty
z magiczną kulą i czarodziejską różdżką w rękach, przepowiadali przyszłość. A wszystko odbywało się w ciemnościach, które rozświetlały tylko świece i lampiony. Mimo że była to tylko zabawa, każdy uczestnik miał wielką ochotę poznać swoją przyszłość, a dziewczyny chociaż imię swojego przyszłego męża. Rodzice również włączyli sie w przygotowanie zabawy poprzez upieczenie ogromnej ilości ciasteczek z wróżbą.
W tym dniu odbyła się również dyskoteka andrzejkowa, którą przygotował Samorząd Uczniowski. Było tak wiele zabawy, uśmiechu i radości, że wszyscy z utęsknieniem czekają na następny andrzejkowy bal.
Zapraszamy do GALERII


Wtorek

2
8 listopada 2017

NAUKA PROGRAMOWANIA

Uczniowie klasy VII Wiktor Musiał, Aleksandra Kużdowicz, Mikołaj Szypowski przez kilka tygodni uczęszczali na zajęcia programowania
z klocków LEGO (zajęcia odbywały się w ramach projektu "Bądź młodym inżynierem" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Karłowskiej w Żninie). Po zakończeniu kursu na lekcji matematyki zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom, jak wygląda proces budowy robotów  i jakie funkcje mogą one pełnić. Pokaz bardzo zaciekawił młodzież i zachęcił do nauki programowania poprzez zestawy klocków Lego Mindstorm. 


Poniedziałek
27 listopada 2017


Dzisiaj w bibliotece szkolnej klasa IIa z wychowawczynią panią Ewą Słomkowską wzięla udział w warsztatach wieńczących działania w projekcie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa o ulubionych bohaterach z książek. Dzieci wzajemnie dzieliły się wiedzą o nich, odgadywały rebusy i zagadki literackie. Czytaj więcejPiątek
24 listopada 2017

Dzisiaj w szkole jak w misiolandii. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia nasi najmłodsi uczniowie przyszli na zajęcia ze swoimi ukochanymi pluszakami. Białym, brązowym, w kratkę , małym i dużym, z klapniętym uszkiem, ale zawsze tym jedynym ukochanym na smutki i radości, do poduszki i do snu. W ten sposób zakończył się projekt realizowany od września przez bibliotekę szkolną. Dziś pierwszaki bawiły się wspólnie z Misiem Paddingtone, Misiem Uszatkiem, Colargolem i innymi bohaterami bajek i filmów dla dzieci. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa każda klasa pierwsza spotykała się z nimi podczas różnych zajęć m. in. podczas akcji "Mądra szkoła czyta dzieciom".
Dziś dzieci świetnie się bawiły podczas zabaw i konkursów, obejrzały film z misiem Paddingtonem, a wielką atrakcją była fotobudka, gdzie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.   

 


Piątek
24 listopada 2017

22 LISTOPADA – DZIEŃ KREDKI

„Leżały kredki w pudełku i spały. Spały, drzemały i ziewały – dzień cały.”
To na pewno nie dotyczyło naszej szkoły. Szary listopadowy dzień dzieci uczyniły barwnym. Tego dnia uczniowie klas I-III byli ubrani w swoich klasach w jednym- wcześniej wylosowanym kolorze. Razem z wychowawczyniami uczniowie zamienili się w kolorowe kredki.


W czasie zajęć wykorzystano „burzę mózgów” i uczniowie odpowiadali na pytania : „Co by było, gdyby świat był w kolorze ..?”; „Jak smakuje dany kolor?”

W klasach przeprowadzono zabawę plastyczną „W jednym kolorze”, czyli dzieci rysowały ten sam temat „Świat zwierząt”, ale każda klasa w jednym, innym kolorze. Dzień upłynął bardzo kolorowo. Nie wiadomo kiedy pomalowaliśmy go na :

Ia – niebiesko, Ib – czerwono, Ic – pomarańczowo, IIa – fioletowo, III a – zielono, IIIb brązowo, IIIc – żółto, IIId – różowo.
                                                                                                 
                     Koordynator  Irena Lisiecka

 


              

Środa
22 listopada 2017

Mimo niesprzyjającej aury  klasa II a wybrała się z wizytą do Księgarni Pałuckiej. Spotkanie odbyło się w związku z realizacją projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa pt. „Ulubiony bohater  książki”. Celem wizyty było zachęcenie naszych uczniów do sięgania po książki, zarówno te zgromadzone w bibliotece szkolnej, publicznej , jak i księgarni. W księgarni dowiedziały się jakie książki najczęściej kupują klienci , czym różni się księgarnia od biblioteki i dlaczego czytanie książek jest tak ważne w życiu każdego człowieka.
Największe wrażenie zrobiła na nich różnorodność zgromadzonych tam książek.
Byli zachwyceni ich kolorowym światem okładek i ilustracji. Dzieci zapoznały pracą w księgarni . Wielką frajdę sprawiło dzieciom swobodne poruszanie się po półkach z książkami, mogły dokładnie obejrzeć asortyment. Na pamiątkę otrzymały drobny upominek.


     

Czwartek
16 listopada 2017

Happening przeciwko przemocy

W akcji zorganizowanej  przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Urząd Miasta w Żninie, naszą szkołę reprezentowała klasa 7a  pod opieką pań Aleksandry Jakubowskiej i  Beaty Ziółkowskiej Naliwajskiej. Na rynku spotkaliśmy się z uczniami pozostałych żnińskich szkół, by razem wysłuchać pani wice Burmistrz  Halinę Rosiak i dowiedzieć się, jak wielką skalę przybrało zjawisko przemocy w rodzinie  na naszym terenie oraz jak ważne jest, by o tym problemie mówić. Głośno skandowano hasła przeciwko przemocy. Zaopatrzeni w niebieskie balony z napisem STOP PRZEMOCY, gwizdki, samodzielnie wykonane plakaty z hasłami, w których uczniowie proszą np. „Nie krzycz! Kochaj!”, „NIE dla przemocy”, przeszliśmy ulicami zwracając uwagę przechodniów. Uczestniczyliśmy także w krótkim koncercie. Wszyscy uczestnicy utworzyli ogromny krąg splecionych rąk na znak sprzeciwu przeciwko przemocy, a następnie zostali obdarowani przez organizatorów pysznymi rogalami.Czwartek
16 listopada 2017

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu Uczniowie klasy III b pod kierunkiem wychowawczyni, Pani Edyty Małeckiej przygotowali przedstawienie o szkodliwości palenia papierosów. W spektaklu odbyła się rozprawa nad szkodliwym wpływem nikotyny na organizm człowieka. Przesłuchano licznych świadków. Po burzliwych obradach sąd jednogłośnie stwierdził winę oskarżonego papierosa. Obserwujący rozprawę uczniowie wprowadzili radosny nastrój śpiewając piosenki o zdrowym stylu życia.
Po części artystycznej p. Joanna Szymańska z SANEPID-u i Dyrekcja Szkoły wyróżniła uczniów klas I, których prace okazały się najlepsze w konkursie plastycznym pt. „Nie pal przy mnie, proszę”. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Występ dzieci bardzo podobał się widowni, która małych aktorów nagrodziła ogromnymi brawami.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Czwartek
16 listopada 2017


13 listopada w naszej szkole miał miejsce uroczysty apel upamiętniający 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie z klasy 4a, chór szkolny oraz solistki  przedstawili walkę  pokoleń o wolność, której symbolem był burzony mur. Apel został przygotowany przez panie: Karolinę Lis, Katarzynę Daszkowską, Aleksandrę Jakubowską oraz Beatę Różańską.

Sobota
11 listopada 2017       
Narodowe Święto Niepodległości                 


Wczoraj  też tu byliśmy i tańczyliśmy polonezaCzwartek
9 listopada 2017

Zajrzyj co kryje się za tymi drzwiami ...
Cały czas realizujemy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.... zapraszamy na blogaCzwartek
9 listopada 201719 października klasa VII pojechała  na wycieczkę do Gniezna.
W kinie HELIOS obejrzeliśmy film "Tarapaty", a następnie udaliśmy się do przepięknej katedry , która pamięta czasy Zjazdu Gnieźnieńskiego. Poznaliśmy w skrócie jej historię, a także zwiedziliśmy ją w środku. Jeszcze tylko zakup pamiątek i w znakomitych humorach wróciliśmy do Żnina.

Środa
8 listopada 2017

Mistrzynie Powiatu Żnńskiego -czytaj więcejŚroda
8 listopada 2017
Zdrowe śniadanie to najlepszy start w nowy dzień!
Właśnie dzisiaj obchodzimy
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Święto to jest elementem kampanii na rzecz promocji zdrowego żywienia.Uczniowie naszej szkoły włączyli się aktywnie do  akcji przez współne przygotowanie  zdrowego i kolorowego śniadania w klasach pod czujnym okiem wychowawczyń.W ramach obchodów "Dnia - Śniadanie Daje Moc" uczniowie klas I-III przebrali się również na owoce i warzywa: Ia  to Brokułek Brtuś, Ib Marcheweczka Marysia, Ic Jabłuszko Antoś IIa Truskaweczka Tosia, IIIa Rzodkiewka Żneta, IIIb Kalafior Krzyś, III c Borówka Basia i III d Groszek Grześ.
   

                                                                Zapraszamy do Galerii

Środa
8 listopada 2017

Pamiątkowe zdjęcie nagrodzonych w szkolnym konkursie na
"Najładniejszą okładkę książki"Wczoraj  uczniowie klas I-III odebrali nagrody w szkolnym konkursie plastycznym zorganizowanym przez bibliotekę szkolną w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Trudno było wybrać te najlepsze. Ostatecznie
I miejsce zdobyła
Nikola Gwit z klasy IIId,  II miejsce przypadło Zuzannie Lipińskiej z klasay IIIc , a III miejsce
Kai Gawron z klasay IIIb.Nagrody książkowe i dyplomy wręczył Dyrektor szkoły Pan Marek Orzechowski.
 
W konkursie wyróżniono:Laurę Błażejczak Ia,Alicję Łukomską Ia,Wiktorię Pawlak IIIc,MarcelinęZłotnicką IIIa,Agatę Owczarek IIIb,Piotra Piweckiego IIIa, Alicję Pichłacz IIIc, Jakuba Białeckiego IIIa, Jagodę Brzoza IIIc,MariannęJułga IIIc
Konstancj
ę Kulik IIIc, Zofię  Walczak IIIb, Amelię Królak IIIa, Michalinę Adamczyk IIIa, Patryka Siadaka IIIc,
Aleksandr
ę Stróżyk IIIc, Nikolę Lesiak IIIc,Michała Nowackiego IIIa. Bardzo wam dziękujemy za udział w konkursie.


Środa
8 listopada 2017
                    "Zapobiegajmy pożarom"


P
oznaliśmy wyniki gminnego etapu konkursu plastycznego
"Zapobiegajmy pożarom".
Kwalifikacje do etapu powiatowego otrzymali: Jan Czerwiński z IVa, Martyna Staniszewska i Monika Zarodaz Vb, Kornelia Chojnacka, Szymon Łasut - Balcerzak, Maria Szafrańska, Maria Walczewska i Mateusz Wiśniewski      z IIIa g. Gratulujemy Wam!Wtorek
7 listopada 2017
Konkursy koła misyjnego rozstrzygnięte
Konkursy zorganizowane zostały z okazji Tygodnia Misyjnego oraz jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
Prace uczniów oceniała komisja w składzie : Maria Śliwińska, Małgorzata Rynarzewska, Małgorzata Kuliczkowska, Ewa Słomkowska.
We wtorek 7.XI.2017 r. laureaci konkursów otrzymali piękne dyplomy i nagrody (książki, słodycze) – zakupione z Rady Rodziców.
Dzieciom gratulacje złożył dyrektor szkoły p. Marek Orzechowski.
Prace uczniów można podziwiać na wystawie zorganizowanej na I piętrze szkoły.WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO:
„MISJONARZE NIOSĄ ŚWIATU DOBRĄ NOWINĘ”

I.Nikola Łuczak  kl. II a
Monika Gąsiorowska kl. III d

II.Helena Kowalczyk kl. I c
Anna Smorowska kl. III a

III.Paulina Malinowska kl. III b
Amelia Ostrowska kl. III b
Justyna Walczak kl. I c


Wyróżnienia:  Mateusz Chmielewski kl. I c,  

                   
Julita Błaszczyk kl. III b,
                   Konstancja Kulik kl. III c.

 


WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO:
„MATKA BOŻA CZĘSTOCHOWSKA – NASZA KRÓLOWA”

I.Nikola Boruch kl. IV a
Kacper Brzykcy kl. IV d

II.Dominika Świtkowska kl. IV d
Karolina Hutman kl. IV b

III.Mikołaj  Chmielewski kl. IV d
Eryk Smoter kl. III c
Antoni Prosianowski kl. IV b

Wyróżnienia: Wiktoria Kujawa kl. II a, Arkadiusz Mrówczyński kl. IV a,
Marcel Kasprzak kl. IV d, Zofia Tutka kl.  IV a, Marek Jaśkowiak, kl. IV c.

 

Piątek
3 listopada 2017
Dzieci z Fatimy w kościele św. Floriana

Z  okazji uroczystości  Wszystkich  Świętych uczniowie z „Ogniska Misyjnego” naszej szkoły  przygotowali przedstawienie o dzieciach z Fatimy, które pokazały w kościele św. Floriana w dniu 31.X.2017r.
Naratorkami w przedstawieniu były:  Ula Paluszkiewicz z kl. IV c i Olga Wiewióra z kl. IV b. W roli Franciszka wystąpił Olgierd Pawłowski z kl. III b, Hiacyntę grała Karolina Hutman z kl. IV b a Łucję Wiktoria Ignyś z kl. IV c. Marysia Świtała z kl. III a przedstawiała Anioła zwiastującego przyjście Matki Bożej
, którą pięknie grała Nikola Boruch z kl. IV a.
Do występu uczniów przygotowały katechetki  Maria Śliwińska i Małgorzata Rynarzewska.Wtorek
31 października 2017
Ostatni dzień miesiąca uczniowie naszej szkoły spędzili bardzo tanecznie... Zobaczcie sami! tutaj

         

Piątek
27 października 2017

Odwiedzamy Publiczną Bibliotekę  w Żninie.

Klasy czwarte, piąte i szóste naszej szkoły  odwiedziły bibliotekę. Wizyta połączona była ze zwiedzaniem placówki, bo biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie wypożycza się książki.  Na początku przywitała nas pani bibliotekarz, która opowiedziała  o tym, jak funkcjonuje biblioteka, o udostępnianych wydawnictwach, do których należą również  multimedia i  czasopisma. Mówiła, jak dzieci mogą korzystać z wypożyczalni,czytelni,zapraszała do udziału w  imprezach i konkursach , spotkaniach z autorami książek. Zapraszała uczniów do  grona czytelników. Dla wielu naszych uczniów  była to pierwsza wizyta wśród tak wielkiego księgozbioru.Cieszymy się, że są takie dzieci, które wypożyczają książki w bibliotece szkolnej , ale również odwiedzają Bibliotekę Publiczną w Żninie.Czwartek
26 października 2017

MISTRZOWIE GMINY W UNIHOKEJU


więcej ...

Środa
25 października 2017

Dzisiaj w progach biblioteki szkolnej gościliśmy uczniów klasy drugiej i klas trzecich, którzy po eliminacjach klasowych wzięli udział w konkursie pięknego czytania.  Każdy z uczestników czytał jeden rozdział książki pt. "Kacper i piraci". Kupiliśmy ją do biblioteki  z funduszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego nasza szkoła jest beneficjentem.
Rywalizacja była ogromna, a kto zwyciężył ?? ... zobacz TUTAJŚroda
25 października 2017

MISTRZYNIE GMINY W UNIHOKEJU


WIĘCEJ ...

Środa
2
4 października 2017
Tydzień Misyjny w naszej szkole- spotkanie z misjonarzem.


24.X. w naszej szkole gościł o. misjonarz ks.Florian Cieniuch, który 31 lat spędził na misjach. Kapłan pracował w Wenezueli, skąd na spotkanie z uczniami kl. I-IV przywiózł wiele rekwizytów. Misjonarz pokazał też piękne zdjęcia przedstawiające faunę i florę z terenu swojej pracy i opowiedział o życiu tubylców. Uczniowie podziękowali księdzu Florianowi recytacją wierszy i wiązanką kwiatów. Spotkanie z misjonarzem zorganizowała katechetka Maria Śliwińska.

Środa
25 października 2017

Z okazji obchodzonego w październiku Światowego Dnia Osób Jąkających się w naszej szkole został ogłoszony konkurs plastyczny pod nazwą "Śmieszne wierszyki łamiące języki". Celem konkursu było rozbudzanie świadomości i popularyzowanie wiedzy logopedycznej wśród dzieci i rodziców.


Do konkursu zostali zaproszeni wszyscy pierwszoklasiści. Organizatorem była pani Anna Nowak, logopeda.
Oddanych zostało 30 prac. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Na szczególną uwagę zasłużyło 9 prac, które wyróżniono dodatkowymi nagrodami.


Wtorek
17 października 2017
                                     Jest jedna forma wyrażania sympatii nauczycielowi - uczenie się.


Dzisiaj w Żnińskim Domu Kultury odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Na gali nauczyciele zostali wyróżnieni przez uczniów statuetkami w 10 kategoriach: mistrz organizacji, uśmiech roku, mistrz kaligrafii, burza mózgów, pracowita mrówka, mówca roku, pomocna dłoń, szykowny nauczyciel, przyszłość szkoły oraz supernauczyciel 2017 roku. Klasa VI a przygotowała i zaprezentowała energiczne układy taneczne. Na końcu wszyscy uczniowie złożyli życzenia i wspólnie odśpiewali "Sto lat"
Zapraszamy do Galerii     i na  https://youtu.be/aUDAuKa6puo

Poniedziałek
16 października 2017

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca – Społeczeństwo Ratujące Życie -więcej informacji


Piątek
13 października 2017

PASOWANIE NA UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1
Środa
11 października 2017

W Jedynce się czyta !!!

Dziś kolejne "książkobranie" w naszej szkole. Od kilku lat w październiku Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych organizujemy specjalny dzień, w którym pierwsze miejsce zajmuje książka. Wszyscy czytamy podczas przerw siedząc czy stojąc na korytarzu. Czytamy sami i w grupach. Podczas "książkobrania" czytamy książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. W tym roku wybór jest większy dzięki książkom pozyskanym z funduszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego jesteśmy beneficjentem.
Sami zobaczcie - zapraszamy do Galerii


Wtorek
10 października 2017

Po co chodzi się po górach?
- aby sprawdzić czy się żyje – odpowiada  pan Dominik Księski , redaktor naczelny tygodnika „Pałuki”, który niedawno wrócił z wielkiej górskiej wyprawy po Karpatach. Wędrowanie trwało cztery miesiące, po pasmach górskich oddalonych od skupisk ludzkich. Jak opowiadał nasz gość nie ma nic piękniejszego wobec otaczającej przyrody i szacunku wobec potęgi gór.
Uczniowie klasy III gimnazjum wędrowali razem z panem Dominikiem Księskim, dzięki przepięknym zdjęciom.
Po barwnej opowieści gościa uczniowie dopytywali o szczegóły wyprawy, sposób przygotowania się do niej.

Szkoda, że ta przygoda trwała dla słuchaczy tylko 45 minut lekcji.Wtorek
10 października 2017


Przyszła do nas Jesień ....

W miniony piątek uczniowie klasy IIId z wychowawczynią panią Marią Dorszewską gościli na lekcji niezwykłego gościa - Panią Jesień, która przyniosła piękne kosze, które wspólnie z udekorowali darami jesieni. Dzieci wcześniej zgromadziły kolorowe jesienne liście, kasztany, żołędzie, które również znalazły się w koszach.
Spotkanie zostało przygotowane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną
w Żninie.


Wtorek
3 października 2017

W piątek, 29 września 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Uczniowie na każdej przerwie mogli sprawdzić swoje umiejętności w liczeniu na różnych poziomach trudności. Akcja przeniosła się również na ulice naszego miasta. Dzieci zostały egzaminatorami i sprawdzały, jak z tabliczką mnożenia radzą sobie dorośli mieszkańcy Żnina. Odwiedziliśmy m.in. sklepy, bank, cukiernię, aptekę, bibliotekę oraz szkołę średnią. Najlepsi egzaminowani otrzymali od uczniów odznaki Ekspertów Tabliczki Mnożenia oraz słodkie upominki. Z podobną akcją na pewno powrócimy za rok.


Poniedziałek
2 października 2017


Eryk Smoter uczeń klasy 3 c w sobotę 30 września wystąpił w programie Mam Talent. Eryk zaprezentował się ze swoimi pierzastymi przyjaciółmi.
H
odowlą zajmuje się z sukcesami od 3 lat.
                          Jury zagłosowało 3 razy na TAK!

Poniedziałek
25 września 2017

Po wyborach- nowe siły Samorządu Uczniowskiego

Nową przewodniczącą szkoły została NATALIA ZAKASZEWSKA z klasy III a gimnazjum. Gratulujemy!
Na fotorelację zapraszamy
tutaj

Piątek
29 września 2017

Grono czytelników biblioteki szkolnej powiększyli uczniowie klasy IIa

Dzisiaj odwiedziły bibliotekę wtajemniczone już w sztukę czytania dzieci więcej ...

   


Środa
20 września  2017


Dzisiaj naszych pierwszoklasistów odwiedzili przedstawiciele Komendy Policji w Żninie. Pani Edyta i pan Michał razem ze Spongebobem – kreskówkowym bohaterem, opowiadali jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Wszyscy uczniowie aktywnie brali udział w spotkaniu, a także chętnie i przede wszystkim trafnie odpowiadali na pytania Spongeboba. Pod koniec spotkania pojawił się wyjątkowy gość – Polfinek, policyjna maskotka, z którą każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.


   


4 września 2017    

Dzisiaj rozpoczęliśmy nowy  rok szkolny 2017/2018.
Z tej okazji na apelu dzieci powitała dyrekcja szkoły oraz gość pan Jacek Świtała, dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych w Żninie.
                                                                                 Życzymy Wam samych sukcesów!

11 września 2017
   
                                       

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1
 
Darmowy licznik odwiedzin
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego